(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-11-20 22:11

Ftat ducato 4tony dł 6.3m szer 2.4 m wys 2.8m

(Nr 2168376)

Marka i model:

fiat ducato

Waga w kg (łączna):

4000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Dystans: 757.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hanau, 63457, Niemcy

Od 22 lis 2017 do 13 gru 2017

Adres i termin dostawy

Ząbkowice Śląskie, Polska

Termin elastyczny