(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 11:33

furgoneta

(Nr 2649612)
furgoneta

Marka i model:

ford transit

Waga w kg (łączna):

1850.00

Dystans: 1935.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Alicante/Alacant, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turnhout, 2300, Belgia

Termin elastyczny