(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

furgoneta Opel Movano (Nr 5382778)

furgoneta Opel Movano

Marka i model:

Toyota Hylux

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3150.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, San Fernando De Henares

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumunia, Braszów, Făgăraș

Od 7 lis 2019 do 9 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.