(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gato (Nr 5915973)

Gato

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 3100.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Katania

2 gru 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.