(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gato (Nr 6586067)

Gato

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 662.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Blanes

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.