Gato (Nr 6733037)

Gato

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 2 gru 2020 do 4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

5 gru 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.