Gato (Nr 7676273)

Waga
Sztuk
Gato
3 kg
1
Łączna waga:
3 kg
Dystans
2998 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Kraj Południowomorawski, Želešice

Od 14 cze 2021 do 18 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

Od 18 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.