Gato x 2, Gato x 1 (Nr 7955319)

Gato x 2, Gato  x 1
Waga
Sztuk
Gato
5 kg
1
Gato
4 kg
1
Gato
4 kg
1
Łączna waga:
13 kg
Dystans
2132 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragón, Zaragoza

Od 10 sty 2022 do 16 sty 2022

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 24 sty 2022 do 30 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.