Gato x 3 (Nr 7719865)

Gato x 3
Waga
Sztuk
Gato
6 kg
1
Gato
5 kg
1
Gato
7 kg
1
Łączna waga:
18 kg
Dystans
2894 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Perth And Kinross, Perth

Od 25 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.