gato x 4 (Nr 7514061)

gato x 4
Waga
Sztuk
gato
6 kg
1
gato
4 kg
1
gato
4 kg
1
gato
5 kg
1
Łączna waga:
19 kg
Dystans
7655 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wenezuela, Carabobo, Guacara

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chile, Vii Región Del Maule, Talca

Od 30 lis 2021 do 2 gru 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.