(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gaz 69 (Nr 7590238)

Waga
Sztuk
UAZ 469 1 Gen. (1972 - 1985) SUV
Długość
401 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
200 cm
ok.
1650 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1650 kg
Dystans
1398 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Kijowski, Ukrajinka

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.