(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-01-05 09:41

General cargo

(Nr 2257524)
General cargo

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

50

Waga w kg (łączna):

50.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przewiezienia mały towar, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej powierzchni, wtedy użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka oraz furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Wypada również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, powinno się opisać ładunek. Kluczowa jest również informacja w temacie usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy także załadunek i rozładunek. Kluczowy jest również czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Portland, Stany Zjednoczone

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sepang, 71760, Malezja

Termin elastyczny