Generic Trigger SM 50 (Nr 7607948)

Generic Trigger SM 50
Waga
Sztuk
Generic Trigger SM 50
Długość
204 cm
115 kg
1
Łączna waga:
115 kg
Dystans
796 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Isny Im Allgäu

24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Westoverledingen

Od 25 cze 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.