(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gilera runner (Nr 6072457)

Gilera runner

Marka i model:

Gilera runner

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 614.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Estella/lizarra

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alcoi

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.