(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Glass door, packed x 1, Metal Rail x 1 (Nr 8052184)

Glass door, packed x 1, Metal Rail x 1
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Glass door, packed
110 x 40 x 215 cm
45 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Metal Rail
220 x 30 x 30 cm
5 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
50 kg
Dystans
923 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bielefeld

Od 19 paź 2021 do 2 lis 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy szklanych, kruchych oraz niewytrzymałych trzeba wcześniej rozważyć możliwość ochronienia paczki – w takich okolicznościach nie wystarczy zwykły karton. Wolną przestrzeń pakunku należy wypełnić plastycznymi elementami osłaniającymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię stretch – w głównej mierze swoje zainteresowanie powinno się poświęcić rzeczom szklanym i dodatkowo należy zapełnić puste miejsca w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia rzeczy folią, zasadnicze będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Jeżeli transportujemy wielkie tłukące się przedmioty np. lustra, to warto ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot zawijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle oraz drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

Nieduże ze szkła elementy takie jak kieliszki, lampki warto osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W podobny sposób owijamy kryształy. W przypadku większych szklanych rzeczy, takich jak żyrandole czy monitory, warto wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, przykładowo swetry lub szmatki.

Koszt transportu elementów kruchych zależy od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania i daty realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, jeśli żądamy użycia profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeśli chcemy, aby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek niecałe 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 PLN.