GMC Sierra (Nr 7588035)

GMC Sierra
Waga
Sztuk
GMC Sierra 1 Gen. (2002 - 2020) Regular Cab pickup
Długość
564 cm
Szerokość
202 cm
Wysokość
193 cm
ok.
2086 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2086 kg
Dystans
5265 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Rijad, Rijad

Od 11 kwi 2021 do 20 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 1 maj 2021 do 30 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.