Golden Retriver (Nr 7353421)

Waga w kg (łączna):

22

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wenezuela, Barinas, Socopó

30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

1 sie 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.