goldendoodle (Nr 8051887)

goldendoodle
Waga
Sztuk
goldendoodle
12 kg
1
Łączna waga:
12 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, München Flughafen

Od 18 gru 2021 do 15 sty 2022

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Michigan, Detroit

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.