Goldwing 1200 (Nr 6442437)

Goldwing 1200

Marka i model:

Honda goldwing 1200

Waga w kg (łączna):

450

Liczba sztuk:

1

Dystans: 301.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Evros, Aleksandropolis

Od 1 wrz 2020 do 19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Stambuł

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.