(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Golf (Nr 4897966)

Golf

Marka i model:

Golf

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1396.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Chemnitz

22 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Norwegia, Buskerud, Geilo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.