(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Golf 2 (Nr 4474773)

Marka i model:

VW GOLF 2

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1102.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Baiersbronn

10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Głogoczów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.