(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Golf 6 (Nr 5475206)

Golf 6

Marka i model:

Golf 6

Waga w kg (łączna):

1250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 790.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hamm

20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Nowa Ruda

23 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.