(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

golf 6 (Nr 5951349)

golf 6

Marka i model:

golf 6

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 741.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Stalowa Wola

23 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

23 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.