(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Govec (Nr 7051067)

Govec
Waga
Sztuk
Govec
Długość
220 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
1062 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Königsbach-Stein

Od 17 gru 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 19 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.