Granit (Nr 5708534)

Granit

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.40

Waga w kg (łączna):

600.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1612.00 km

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Wołyński, Łuck

Od 21 lut 2020 do 23 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Offenburg

Od 28 lut 2020 do 1 mar 2020


Transport innych ładunków

Przewóz różnych ładunków

Koszt przewozu pozostałych ładunków jest zależny od rozmiaru ładunku, terminu przewozu oraz odcinka pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Kategorie ładunków

Transport towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią bazę, na której można układać nieduże przedmioty lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem palety są palety euro. Na nich często transportuje się meble, szkło, towary budowlane (np., terakota, panele itd.), drzwi jak także materiały chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz towaru, który należy transportować samochodem - Tirem oraz zajmuje zaledwie fragment przestrzeni ładunkowej. Do takiego rodzaju przewozu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie transportu korzysta się z różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych ładunków może wymagać kontenera – głównie w przypadku transportu towarów w postaci płynu oraz ładunków sypkich. W kontenerach można także transportować drobnicę w opakowaniach – workach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i kawałkowych – bez problemu można poznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do ładunków innych. Znajdują się tu na przykład zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.