(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

grzejnik stalowy typu favier w drewnianej skrzyni (Nr 5594723)

grzejnik stalowy typu favier w drewnianej skrzyni

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

45

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

drewniana skrzynka

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 367.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Ksawerów

Od 20 gru 2019 do 9 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 23 gru 2019 do 10 sty 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie potrzebuje zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zagospodarowania dużej przestrzeni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 tony oraz pozostałe pojazdy spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Powinno się także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać ładunek. Ważna jest także informacja w temacie usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy również załadunek i wyładunek. Znaczącą daną może być także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zwykle palety, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.