(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Gsx 600f (Nr 5794831)

Marka i model:

Suzuki gsx 600 f

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2628.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.