Gsx400 (Nr 7966122)

Gsx400
Waga
Sztuk
Gsx400
Długość
175 cm
180 kg
1
Łączna waga:
180 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 18 paź 2021 do 29 paź 2021

Adres i termin dostawy

Chile, Viii Región Del Biobío, Talcahuano

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.