(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hala spakowana na paletach. (Nr 5739639)

Hala spakowana na paletach.

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

2.60

Waga w kg (łączna):

7000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Hala 7x12 rozłożona i zapakowana na palety.

Budżet zlecenia [zł]:

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1373.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburg, Horst Aan De Maas

9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Krasnystaw

Od 12 lut 2020 do 13 lut 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia mały ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga użycia dużej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 tony oraz pozostałe maszyny spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka i furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i gabaryty. Powinno się również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, warto opisać opakowanie. Istotna bywa również informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Istotny jest także czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.