hamster (Nr 7614900)

hamster
Waga
Sztuk
hamster
1 kg
1
Łączna waga:
1 kg
Dystans
3220 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardy, Milan

Od 17 sie 2021 do 29 sie 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Laponia, Rovaniemi

Od 28 sie 2021 do 31 sie 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.