Hanse 371 (Nr 7615973)

Hanse 371
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Hanse 371
1127 x 360 x 300 cm
8500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
8500 kg
Dystans
1779 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 1 kwi 2022 do 30 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Cannes

Od 1 maj 2022 do 31 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport jachtu

Żeby dostać dokładną wycenę za przewóz jachtu, trzeba podać wielkość i ciężar łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od końca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszystkie elementy, jakie pozostały na żaglówce powinny być zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu jachtu
Ceny transportu łodzi żaglowej zależne są na ogół od wielkości i wagi jachtu, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport jachtu na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.