(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 12:16

Harley-Davidson

(Nr 2643052)
Harley-Davidson

Marka i model:

Harley-Davidson Shovelhead

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2416.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Billingham, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Aveiro, 3810-086, Portugalia

Termin elastyczny