Harley Davidson (Nr 4560409)

Marka i model:

Harley davidson 1200 sporster 1200 superlow

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1977.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

14 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

21 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.