(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson (Nr 4812552)

Harley Davidson

Marka i model:

Harley Davidson Softail 1300

Waga w kg (łączna):

245

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 3 paź 2019 do 16 paź 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco City And County

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.