(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson (Nr 5044870)

Harley Davidson

Marka i model:

Harley Davidson Wide Glide

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1418.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Grand-Est, Saint-Louis

Od 17 kwi 2020 do 8 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 8 maj 2020 do 29 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.