Harley Davidson (Nr 5072782)

Harley Davidson

Marka i model:

Fat Boy 2014

Waga w kg (łączna):

330

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Australia, Victoria, Melbourne

18 mar 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

30 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.