(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

harley davidson (Nr 5976742)

harley davidson

Marka i model:

Harley Davidson Night Train

Waga w kg (łączna):

310

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1248.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Plac

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bad Wurzach

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.