(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

harley Davidson (Nr 6139658)

Marka i model:

Harley davidson fltrx road glide

Waga w kg (łączna):

360

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2068.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Gubin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Ruffano

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.