(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson (Nr 6617313)

Harley Davidson
Waga
Sztuk
Harley Davidson
Długość
230 cm
180 kg
1
Łączna waga:
180 kg
Dystans
1006 km
Faktura VAT:
Rachunek/faktura na osobę fizyczną

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 6 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.