Harley davidson 883 (Nr 5867765)

Harley davidson 883

Marka i model:

Harley davidson 883

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

250

Dystans: 1383.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Augsburg

21 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sardynia, Pula

1 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.