HARLEY Davidson....ca 3- 4 Stück (Nr 4829284)

HARLEY Davidson....ca 3- 4 Stück

Marka i model:

Harley Davidson

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1889.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wiehl

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Altea La Vella

8 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.