Harley Davidson divers (Nr 5052910)

Harley Davidson divers

Marka i model:

Harley Davidson

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1172.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Offenbach Am Main

Od 16 cze 2020 do 19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Burdeos

21 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.