HARLEY DAVIDSON ELECTRA (Nr 5310322)

HARLEY DAVIDSON ELECTRA

Marka i model:

HARLEY DAVIDSON ELECTRA

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

8

Dystans: 2752.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

20 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.