Harley-Davidson Fat Bob 114 (Nr 7490730)

Harley-Davidson Fat Bob 114
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Fat Bob 114
Długość
234 cm
296 kg
1
Łączna waga:
296 kg
Dystans
1155 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Wallis, Sion

Od 21 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kiel

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.