Harley-Davidson Fat Boy 114 x 4 (Nr 8046213)

Harley-Davidson Fat Boy 114 x 4
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Fat Boy 114
Długość
234 cm
296 kg
4
Łączna waga:
1184 kg
Dystans
1327 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Naples

Od 9 lip 2022 do 16 lip 2022

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Od 15 lip 2022 do 16 lip 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.