Harley-Davidson Fat Boy Special (Nr 7587906)

Harley-Davidson Fat Boy Special
Waga
Sztuk
Harley-Davidson Fat Boy Special
Długość
239 cm
320 kg
1
Łączna waga:
320 kg
Dystans
2166 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Herne

Od 28 cze 2021 do 30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Serres, Serres

Od 5 lip 2021 do 4 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.