harley-davidson fl panhead 1948 (Nr 7587547)

harley-davidson fl panhead 1948
Waga
Sztuk
harley-davidson fl panhead 1948
Długość
488 cm
256 kg
1
Łączna waga:
256 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Karolina Północna, Maggie Valley

5 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Malezja, Selangor, Batu Caves

5 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.