Harley-Davidson FLHX Street Glide (Nr 8050166)

Harley-Davidson FLHX Street Glide
Waga
Sztuk
Harley-Davidson FLHX Street Glide
Długość
243 cm
356 kg
1
Łączna waga:
356 kg
Dystans
2885 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 10 paź 2021 do 12 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 15 paź 2021 do 17 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.