(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Harley Davidson FXBB Street Bob (Nr 4557561)

Marka i model:

Harley Davidson FXBB Street Bob

Waga w kg (łączna):

533

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1841.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Chester

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Południowomorawski, Vyškov

9 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.