Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider (Nr 7545837)

Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider
Waga
Sztuk
Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider
Długość
237 cm
300 kg
1
Łączna waga:
300 kg
Dystans
5731 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Oregon, Portland

Od 31 maj 2021 do 29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jukatan, Mérida

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.